IV Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                     12.05.2019 r.

 

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. W naszej wspólnocie gościmy ks. Diakona Marka z naszego seminarium, którzy dzielą się świadectwem wiary i powołania.
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
 4. Podziękowanie za Jarosławskie Pola Nadziei …
 5. W środę spotkanie lektorów i ministrantów.
 6. We czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 7. We czwartek spotkanie kandydatów na ministrantów
 8. W piątek spotkanie grupy biblijno – liturgicznej.
 9. Ogłoszenie ARiMR o terminie składania wniosków …
 10. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać w Domu Kultury w Ostrowie: 14.05 (wtorek) od godziny 9.00 do 15.00 Wpłaty również będzie można dokonać od poniedziałku 13 maja do środy 15 maja u Sołtysa w domu. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
 11. Za tydzień pielgrzymka autokarowa do Radecznicy i Zamościa. Koszt 90 zł. od osoby, wyjazd o godz. 7.00 z pod kościoła. Są jeszcze wolne miejsca – zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
 12. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 13. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Karol Kazimierz Wiszyński Stanisława i Marty Gilarska – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia św. Wawrzyńca w Radymnie
  i Wioleta Lis c. Ryszarda i Celiny Storek – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 1. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
  – Oaza – Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca. Koszt Pielgrzymki 130 złotych od osoby, (jeżeli z tego samego domu idzie druga osoba to płaci 70 złotych).
 2. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Madycka Józefa, Domszy Stanisław, Grygar Józef, Kosińska Stanisława, Skoczylas Stanisław