II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                               28.04.2019 r.

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.
  1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za ufundowanie nowych ornatów, która już od dziś będą używane.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas – po Mszy św. zbiórka na Hospicjum w Jarosławiu tzw. Pola Nadziei!
  3. Jutro Święto św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  4. Jutro po mszy św. zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych do rozebrania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  6. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów przygotowujące do odpustu parafialnego we środę, rozpoczynamy mszą św.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
  9. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w drugi czwartek miesiąca – 9 maja
  10. We czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  11. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św.: 00 i 11.00. Sumę odpustową będą celebrować księża rodacy (Jubilaci!). Zapraszamy wszystkich rodaków. Nie będzie Mszy św. popołudniowej – Nabożeństwo majowe po Sumie.
  12. W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 9.00
  13. W sobotę 4 maja wspominamy św. Florian (ok. 250-304), męczennika, patrona strażaków – zapraszamy wszystkich członków OSP w strojach galowych.
  14. W pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i procesja Fatimska w górę do kapliczki przy na rondzie. W trakcie drogi różaniec, przy kaplicy nabożeństwo majowe. Tam zakończenie nabożeństwa – nie będzie procesji do kościoła.
  15. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Broszko Witold, Urban Józef, Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz, Trelka Józef.