Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia duszpasterskie –                         22.04.2019 r.

1. Rozpoczynamy tzw. Biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Sumą. W kolejnym dniu nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia zapraszamy na nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli wczoraj) jest tzw składka remontowa – na dach. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
    ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Lista ofiarodawców z lutego w innym terminie.
  5. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
  7. Przyszła niedziela rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Do przyszłej niedzieli proszę przynosić skarbonki wielkopostne.
  8. W przyszłą niedzielę odpust w Skołoszowie – Suma odpustowa o godzinie 11.00
  9. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej dzień I Komunii świętej O godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej. Bardzo proszę, aby cztery pierwsze ławki zostawić dla rodziców dzieci komunijnych. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 16.00
  10. Przypominamy, że w dniach od 23.08 do 31.08 odbędzie się Pielgrzymkę do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca, chętni mile widziani
  11. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek, Borys Zbigniew, Duda Jacek, Kosiński Jan
  12. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.