Objawienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie                                                                                                                                               6.01.2019 r.

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Zgodnie z dawnym zwyczajem dzisiaj pobłogosławimy kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.oo;
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VI Szk. Podstawowej.
  4. Dzisiaj zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie na godz. 17.00
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  6. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl. III Gimnazjum.
  7. Planowany dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej.
    Czwartek – od godz. 14.00 od nr 201 do nr 238
    Piątek – od godz. 14.00 od szosy głównej (dawna czwórka) do zakrętu
    Sobota – od godz. 900 – od szosy głównej  Ostrówek
    Przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
    Często powtarzającym się tematem są „bezpańskie” psy …
  8. Msza św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17.oo ; czwartek, piątek i sobota o godz. 7.00
  9. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup z naszej parafii na takie spotkanie, które odbędzie się za tydzień, o godz. 17.00. Zapisy do czwartku w zakrystii.
  10. Parafialna Pielgrzymka do Włoch w dniach od 23 sierpnia do 31 sierpnia
  11. Ogłoszenia klubu sportowego „Łęk” Ostrów
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali. W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Aneta, Trelka Augustyn, Trelka Wiesław, Poliszak Edward, Kubaka Henryk
  13. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.