with Brak komentarzy

PROGRAM

PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI DO WŁOCH

W DNIACH 23.08 – 31.08.2019

 

  1. DZIEŃ WYJAZD

Zbiórka uczestników wyjazdu w Ostrowie w kościele Matki Bożej Królowej Polski. O godzinie 10.00 – msza święta. O godzinie 11.00 wyjazd w kierunku Krakowa i dalej przez Czechy, Austrię.

  1. DZIEŃ WENECJA

Wyjazd w kierunku Wenecji. Rejs tramwajem wodnym. Spacer po Wenecji – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Plac Dożów. Msza Święta. Dalsza podróż w kierunku Gatte De Mare na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  1. DZIEŃ LORETO, LANCIANO

Wczesne śniadanie. O godzinie 7:30 wyjazd do Loreto. Zwiedzanie Bazyliki oraz cmentarza polskiego, Msza Święta. Następnie przejazd do Lanciano – miejscu cudu eucharystycznego. W godzinach wieczornych przyjazd do San Giovanni Rotundo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  1. DZIEŃ SAN GIOVANI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO

Śniadanie. Zwiedzanie miasta w którym żył, pracował i umarł stygmatyk św. Ojciec Pio. Modlitwa przy wystawionym ciele świętego. Zwiedzanie sanktuarium Świętego Michała Archanioła na MONTE SANT’ANGELO. To jedno z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich. Jego początki sięgają V wieku. Pielgrzymowali tu m.in.: św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. Alfons Liguori. Również św. Ojciec Pio nawiedził niegdyś to miejsce – Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelach w okolicach Neapolu. Obiadokolacja.

  1. DZIEŃ NEAPOL

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Modlitwa i czas wolny przy grobie Ks. Dolindo; katedra św. Januarego. Objazd panoramiczny jedng z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel Dell Ovu i Borgo Marinaro. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie Klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

  1. DZIEŃ RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Spotkanie z przewodnikiem i całodzienne zwiedzanie Rzymu. Przejazd wzdłuż Forum Romanum pod Koloseum (z zewnątrz). Następnie spacer: Piazza Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi – czas wolny. Przejazd do Bazyliki Św. Pawła za murami. Powrót na nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

  1. DZIEŃ WATYKAN

Wczesne śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra z grobem św. Piotra i grobem św. Jana Pawła II. Udział w modlitwie Anioł Pański z Ojcem świętym. Jeśli będzie taka możliwość. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie przejazd do Bazyliki Św. Jana na Lateranie wraz ze św. Schodami a następnie Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

  1. DZIEŃ CASIA, ASYŻ

Śniadaniu. Wykwaterowanie i przejazd do Casci – miasta św. Rity. Następnie dalsza podróż w kierunku Asyżu. Samodzielne zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka ( w niedzielę nie można oprowadzać grup) , Kościół Św. Klary, Bazylia Matki Boskiej Anielskiej. Wyjazd z Asyżu w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

  1. DZIEŃ POWRÓT

Dalszy przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Ostrowa w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.