Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie;       30.12.2018  r.

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
  2. Jutro w Radymnie o godz. 11.00 pogrzeb śp. Ks. Prałata Kazimierza Goleni.
  3. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  4. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 11.00 i 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  5. Uczniów klasy VI zapraszamy na spotkanie we środę, rozpoczynamy Mszą św.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek o godz. 17.00.
  7. Spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek, rozpoczynamy Mszą św.
  8. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej, rozpoczynamy Mszą św.
  9. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Tego dnia spowiedź święta w godz. 16.30.
  10. W piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.00
  11. Spotkanie grupy biblijno – liturgicznej w piątek po Mszy św.
  12. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 7.00.
  13. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W sobotę ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej.
    sobota – od godz. 9.00 – od kościoła do numeru 200 ( Zagumienka też )
  14. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansjonem benedicat.
  15. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    Róże mężczyzn po Sumie.
  16. Spotkanie rodziców uczniów kl. VI, w przyszłą niedzielę po Sumie
  17. Zapaszmy wszystkich chętnych na czuwanie przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę ( 6.01 ) na godz. 17.00 do naszego kościoła parafialnego.
  18. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup z naszej parafii na takie spotkanie, które odbędzie się w dniu 13 stycznia, o godz. 17.00. Koszt 25 zł osoby dorosłe i 15 zł dzieci – można zapłacić w zakrystii.
  19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  20. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Daniel, Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz.
  21. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.