św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

Ogłoszenia duszpasterskie  26.12. 2018 r.

1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika, św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzić nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi.
  2. Dzisiaj o 13.30 pogrzeb + Stanisława Kozioła
  3. Składka ze Święta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
  4. Jutro obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 pobłogosławimy wino.
  5. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 7.00.
  6. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach.
    Porządek tegorocznych odwiedzin:
    piątek od nr 1 do 70
    sobota od nr 71 do 120
  7. Najbliższa niedziela – święto Świętej Rodziny z Nazaretu – będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.