IV Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                      23.12.2018 r.

 

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. W IV czwarta niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec – symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości.
 2. Ogłoszenie o kalendarzach klubu sportowego: Dzisiaj po południu przedstawiciele Klubu Sportowego „Łęk” Ostrów będą rozprowadzać kalendarze
 3. Jutro dzień imienin ks. Abp Adama Szala, Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 22.00 (tak jak w Watykanie).
 1. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
 2. We wtorek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 00 i 11.00 W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. W dzień Bożego Narodzenie przed Sumą kolędy będzie śpiewał nasz chór.
 1. We środę, 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o godz. 00 i 11.00. Składka ze Święta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
 2. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
 3. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
 4. Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
 5. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … Ubieranie choinek: … W tym tygodniu prosimy parafian: Myszka Józefa, Kwaśny Krzysztof, Trelka Tomasz, Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz.
 6. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.