III Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                       16.12.2018  r.

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
 3. Jutro 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?
 4. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
 5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii w czwartek od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o 16.30
 6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych z poza listy prosimy zgłosić w zakrystii.
 7. W piątek ubierania choinek i szopki. Do ubierania zapraszamy Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i Lektorów oraz chętnych od godz. 16.00
 8. Także w piątek spotkamnie grupy duszpastersko – liturgicznej o godz. 18.00
 9. W sobotę ostatnia Msza św. roratna o godz. 6.30
 10. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem. Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
 11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. dzisiaj ) jest tzw. składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 12. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary lista ofiarodawców z października:
 13. Ogłoszenie o kalendarzach klubu sportowego…
 14. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Krowicki Franciszek, Chamuła Stanisław, Gilarski Stanisław, Lechociński Piotr, Koralewicz Beata, Czyż Zbigniew.