II Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                            9.12.2018  r.               

 1. Druga niedziela Adwentu – w  II niedzielę adwentu zapalamy kolejną świece na wieńcu adwentowym – symbolizuje ona wiarę patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
 5. W poniedziałek na roraty zapraszamy uczniów kl. III Gimnazjum. We wtorek uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej. We środę uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej. We czwartek uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej. W piątek uczniów kl. V Szkoły Podstawowej.
 6. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.
 7. W piątek o 18.00 spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
 8. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem. Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
 9. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 10. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2019 r. po 65.00.
 11. Podziękowania od komitetu budowy Figury Anioła Stróża Polski – zebrano …
 12. W przyszłym roku będziemy obchodzić 40 lecie Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY. Główne uroczystości są zaplanowane na dzień 16 czerwca ( niedziela ). Pomału będziemy rozpoczynać przygotowania. Na początek prośba: może ktoś wie gdzie jest Kronika Zespołu – prosimy o informacje !
 13. Sprzątnie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Jan, Pasaj Krzysztof, Niemiec Franciszek, Blok Marian, Pasaj Marek,