1 Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie                                                              2.12.2018 r.

 

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
 2. Wieniec adwentowy wykonuje się w kształcie koła z gałązek szlachetnych drzew iglastych Pośród wieńcowych gałązek umieszcza się cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentu. Każdą z poszczególnych świec zapala się w kolejną niedzielę adwentu. Pierwszą świecę zapala się w I niedzielę adwentu – symbolizuje ona przebaczenie grzechu nieposłuszeństwa Adamowi i Ewie przez Boga.Jego kolisty kształt oznacza, że Bóg jest wieczny, nie ma początku ani końca. Wykonany z gałązek drzew iglastych a więc wiecznie zielonych ma oznaczać życie wieczne jakie daje Chrystus wszystkim w niego wierzącym. Zapalanie świeczek jest symbolem światłości jaką nazwał się sam Jezus. Wieniec jest także symbolem rodziny oczekującej i przygotowującej się na godne spotkanie z Jezusem w Betlejem jak i w dniu jego powtórnego przyjścia na ziemię.
 1. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże Kobiet rano po Prymarii.
  Róże Mężczyzn po na Sumie.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na figurę Anioła Stróża Polski, która stanie przy Archikatedrze w Przemyślu
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. W poniedziałek na roraty zapraszamy uczniów kl. III Gimnazjum. We wtorek uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej. We środę uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej. We czwartek uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej.
 5. We czwartek wspominamy św. Mikołaja. Do naszego kościoła Św. Mikołaj przybędzie w najbliższą środę o godz. 17.00. Zainteresowanych rodziców zapraszamy po mszy św. do zakrystii w celu ustalenia szczegółów.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 7. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 6.30
 8. W czwartek Spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczniemy spotkanie o 18.00, na
 9. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
 10. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.00.
 11. W piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.00
 12. W sobotę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, podczas której będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca.
 13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
 14. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 15. W zakrystii pod chórem od jutra będą do nabycia opłatki na stół wigilijny.
 16. Zachęcamy do nabywania świece na stół wigilijny. Kupując świecę, fundujemy obiad dla biednych dzieci. ( 7 zł ).
 17. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2019 r. po 65.00.
 18. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian: Kość Edward, Bandas Mieczysław, Zimoński Mariusz, Duda Tadeusz, Kwaśny Grzegorz,