Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie:                                                       25.11.2018 r.

 

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej.
 3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.
 4. We czwartek spotkanie formacyjne lektorów i ministrantów.
 5. We czwartek o godz. 18.00 próba chóru.
 6. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
 7. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko – liturgicznej.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 9. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Mszą św. o godz. 17.00
 10. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Msze święte tak jak w każdą niedzielę 8.00;
  00 i 16.00
 11. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
  Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
  Róże Mężczyzn po na Sumie.
 12. Liturgiczna Służba Ołtarza czyli lektorzy i ministranci w dniu wczorajszym wygrali halowy turniej piłki nożnej na szczeblu Dekanatu Radymno I. Wyrażamy nasze gratulacje!
 13. Za tydzień zbiórka do puszek na Figurę Anioła Stróża Polski, która stanie przy katedrze w Przemyślu.
 14. Są do nabycia kalendarze misyjne – ofiara dobrowolna.
 15. Sprzątanie kościoła:… W tym tygodniu prosimy parafian: Storek Krzysztof. Słaby Kazimierz, Wąsik Ryszard, Szymański Bogdan, Kwaśny Janusz.
 16. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.