XXXIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                       18.11.2018 r.

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
 2. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. We środę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.
 4. We środę spotkanie formacyjne uczniów kl. III Gimnazjum.
 5. We czwartek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
 6. W czwartek zbiórka liktorów i ministrantów
 7. Także we czwartek próba chóru o godz. 18.00
 8. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko-liturgicznej.
 9. W sobotę – 24 listopada odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Katedry.
 10. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 11. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.
 12. Na stoliku są wyłożone kalendarze misyjne przywiezione przez O. Kazimierza Szymczychę – ofiara dobrowolna.
 13. Podziękowania Pani Dyrektor za akademię …
 14. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa – na dach kościoła. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. … Lista ofiarodawców z miesiąca września …
 15. Sprzątanie kościoła: … W tym tygodniu prosimy parafian; Hołowacz Jolanta, Storek Wojciech. Koralewicz Krzysztof: Domszy Eugeniusz, Sebastianka Franciszek
 16. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.