XXVIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  14.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj, dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XVIII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Promieniowanie Ojcostwa! Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj, 14 października, pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą w ramach nabożeństwa różańcowego.
 3. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.
 4. Jeszcze do wtorku trwa zbiórka makulatury – we wtorek zostanie odebrana.
 5. We środę od godz. 9.00 zbiórka płodów rolnych na fundację Wzrastanie w Jarosławiu.
 6. We środę na Mszę świętą zapraszam uczniów klasy VIII. Będziemy kontynuować przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 7. We czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
 8. We czwartek po nabożeństwie spotkanie lektorów i ministrantów.
 9. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom im Jana Wojciecha Balickiego do Przemyśla. Początek o 9.30 w Archikatedrze później ciąg dalszy w Seminarium.
 10. W sobotę spotkanie grupy duszpastersko liturgicznej.
  Natomiast 27.10 (sobota) zapraszamy na wieczór uwielbienia. Rozpoczniemy mszą św. później różaniec i wieczór uwielbienia, który poprowadzi znany nam ks. Piotr Czarniecki. Będzie to etap przygotowania do misji świętych
 11. Zgodnie z ustaleniami z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny  składamy na tacę lub na konto w banku. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 12. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Blok Józef, Gałęza Andrzej, Ośmak Józef, Gilarski Janusz, Czyż Marek,