XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         30.09.2018 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie będziemy gościć S. Marię Żywiec ( Służebniczka ) pracującą w Zambii. Siostra zbiera pieniądze na budowę szkoły dla dzieci z tamtej miejscowości.
  2. Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.00 Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  4. We środę próba chóru o godz. 18.00
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.
  6. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą świętą.
  7. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.
  8. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Mszy św. o godz. 8.00.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
    Różaniec po Prymarii i po Sumie. Na Sumie dzieci kl. III Szk. Pod. otrzymają różaniec.
  10. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Grabski Marian, Maciaszek Leszek, Mołoń Bronisław, Baran Henryk, Kosiński Marian.