XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      2. 09. 2018 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku, I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych: Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców tych uczniów, którzy w tym roku ukończyli gimnazjum – sprawa bierzmowania, a samych kandydatów zapraszamy na spotkanie jutro ( poniedziałek ) na godz. 18.00
  3. Dzisiaj w Radymnie w par, św. Wawrzyńca godz.. 14.00 msza św. dożynkowa a po niej festyn „Wawrzyniada – swojskie smaki”. Tańczą, grają i śpiewają Ostrowiacy
  4. W dniu wczorajszym zmarła Ludwika Skrabińska. Pogrzeb + Ludwiki odbędzie się w czwartek o godz. 14.00 na miejscowym cmentarzu
  5. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  6. We wtorek zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie członków chóru o godz. 19.00. Chór będzie prowadził Pan Artur Brzyski. Ps. Proszę żeby nie przychodziły dzieci ze Szkoły Podstawowej
  7. W środę po nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Święta o godz. 18.00
    W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie Akcji Katolickiej po przerwie wakacyjnej.
  1. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
    W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Składka na tacę na potrzeby misyjne.
    Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00
  2. W piątek po mszy św. spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
  3. W sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej.
    Odpust w Hnatkowicach  oraz w Świętem.
  4. W przyszłą niedzielę XIX Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszamy o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 około 13.00 Droga krzyżowa. Po Drodze krzyżowej wracamy busem lub własnym transportem.
  5. Podziękowania za barierkę przy wejściu na plac kościelny z parkingu…
  6. W tym tygodni Msza święta wieczorem o godz. 18.00.
  7. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Krzysztof Jan Borys   Jana i Bogusławy  – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Monika Izabela Szymczycha
    c. Mariana i Weroniki – panna – zam. W Ostrowie par. tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  8. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 65 zł.
  9. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Czternastek Jan, Hołowacz Maciej, Droński Mieczysław, Droński Stanisław, Sawa Helena,