XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  19.08.2018 r.

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.
  2. Podziękowanie za Kalwarię ..
  3. Dzisiaj gminne dożynki w Skołoszowie. Msza św. dożynkowa o godz. 14.00, później przemarsz na stadion i tam ciąg dalszy uroczystości … (na początku występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”)
  4. We środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową.
  5. W piątek będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.
  6. W sobotę po południu ( około 16.00 ) spotkanie Rady Duszpasterskiej..
  7. W niedzielę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.
  8. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00
  9. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Patryk Damian Lizoń
    Augustyna ia Ireny Dąbrowskiej – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Elżbieta Rączka
    c. Andrzeja i Grażyny Wątroba – panna – zamieszkała w Trzcinicy parafia pw. Przemienienia Pańskiego. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  10. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa. Na remont dachu. Lista ofiarodawców z miesiąca czerwca za tydzień
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Stanisław, Sawuła Zbigniew, Stawarz Krzysztof, Madycki Marek, Niebylski Robert.