XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                    6.08.2017 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  2. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa.
  3. We wtorek modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego a w środę nowenna do św. Józefa
  4. We czwartek, 9 sierpnia święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. ( Odpust w Radymnie ) Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.
  5. W piątek święto św. Wawrzyńca
  6. Zbliża się czas Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na Kalwarii Pacławskiej zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
    W niedzielę o 5.45 wyjazd pociągiem do Przemyśla i tam z pod dworca około 6.30 wyruszamy na nogach na Kalwarię.
    Składanie bagaży w sobotę od 18.00 do 19.30
    Na razie nie ma chętnego do przewozu bagaży …
    poniedziałek o 00 Msza św. później wyjście na dróżki
    wtorek wyjście na dróżki o 6.00
    środa – powrót z Kalwarii pieszo do Przemyśla potem pociągiem do Ostrowa po przybyciu do Ostrowa Msza św. około 15.30 – będzie to również msza św. dożynkowa
    Koszt zakwaterowanie na Kalwarii ok. 30 zł. Szczegóły zostaną podane zainteresowanym..
  7. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku. W piątek Msza św. o godz. 17.00
  8. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Maciej Molenda Zbigniewa i Marii – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
    i Agnieszka Nietrzeba
    c. Mariana i Lucyny – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Niepokalanego Serca NMP. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Oronowicz Jerzy, Michalik Mieczysław, Chudzik Andrzej, Sawuła Krzysztof, Wojtuń Andrzej.