XIX Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                      12.08.2018 r.

 1. Dzisiaj, 12 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. We wtore w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941).
 3. We środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwane Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte Msze święte o godz. 8.00 i 11.00 oraz około 15.30 – po przybyciu pielgrzymów. Będzie to równocześnie Msza św. dożynkowa. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
 4. Środa – 15.08 – to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
 5. Jak zostało ustalone w trzecią niedzielę miesiąca ( za tydzień ) składka remontowa po 50 zł – Na nowe poszycie dachu. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
 6. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00
 7. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Maciej Molenda Zbigniewa i Marii – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
  i Agnieszka Nietrzeba
  c. Mariana i Lucyny – panna – zamieszkała w Morawsku parafia Niepokalanego Serca NMP. Zapowiedź II
  Patryk Damian Lizoń
  s. Augustyna ia Ireny Dąbrowskiej – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Elżbieta Rączka
  c. Andrzeja i Grażyny Wątroba – panna – zamieszkała w Trzcinicy parafia pw. Przemienienia Pańskiego. Zapowiedź I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej, Mróz Łukasz, Sebastianka Marian,