XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                    29.07.2018 r.

1. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  2. We środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
  3. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki )
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W pierwszy piątek przed południem od godz. 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o Bożym Sercu oraz nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski.
    W sobotę w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego Jana Vianneya z Ars – patrona proboszczów.
  7. Zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii. Sprawa bagaży – prosimy aby zgłosił się chętny do ich przewiezienia.
  8. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali:  W tym tygodniu prosimy parafian: Winiarz Stanisław, Guzik Tomasz, Czternastek Kazimierz, Kosiński Zbigniew, Wolański Stanisław.