XV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         15.07.2018 r.

1. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy – dzisiaj dotarła na Jasną Górę 38. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka.
  2. W poniedziałek, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.
  3. W dniu 25.07 będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w związku z tym za tydzień błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych na każdej Mszy św.
    Po poświęceniu pojazdów składka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka remontowa – zbiórka po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  2. Lista ofiarodawców za tydzień …
  3. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Adam Kazimierz Trelka Józefa i Celiny – stanu wolnego zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza i Iga Wioletta Wilczyńska c. Marka i Haliny – stanu wolnego – zamieszkała w Lublinie parafia św. Mikołaja. Zapowiedź II
    Fabian Krystian Mac
    s. + Stanisława i Stanisławy – stanu wolnego – zamieszkały Cieszacin Wielki, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Sylwia Katarzyna Grabska c. Józefa i Bożeny – stanu wolnego – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  4. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy, Gałęza Stanisław, Dziedzic Henryk