IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                          3.06.2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    róże mężczyzn po Sumie.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej miejscowości jest organizowany IV Gminny Dzień Dziecka. Impreza rozpoczyna się o godz. 15.00 na obiekcie Stadionu Sportowego w Ostrowie. Organizatorzy zapewniają wiele bezpłatnych atrakcji wymienionych na plakacie.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna zaraz po Sumie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją o godz.: 18.00
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W Czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego
    Spotkanie uczniów kl. I Gim.
  7. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków i dzieci.
    nabożeństwo o godzinie 30. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post.
  9. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
  10. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  11. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 65 zł.
  12. Podziękowanie za Procesje Bożego Ciała – szczególnie tym którzy przygotowywali ołtarze oraz wszystkim którzy wzięli udział w procesji ( dzieciom, dziewczynom. Niosącym obrazy, chorągwie, sztandary, Radzie Duszpasterskiej, ministrantom, obsłudze liturgicznej, itd ).
  13. Za tydzień ( 10.06.2018 ) pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt pielgrzymki 85 zł. ( w tym obiad ). Zapisy do czwartku włącznie.
  14. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcam do wzięcia udziału.
  15. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Mateusz Sota Zbigniewa i Haliny Trelka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Joanna Maria Skupień c. Janusza i Beaty Porczak – panna – zamieszkała w Rokietnicy parafia Rokietnica. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Kotyla Marek; Rusinko Piotr; Skotnicki Józef; Madycka Józefa, Domszy Stanisław.