Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie             27.05.2018 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  3. Jutro w naszej wspólnocie będziemy gościć chór ADOREMUS z Jarosławia, który występował u nas podczas SMAP w marcu.
  4. We wtorek modlitwy z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  5. Na procesję w czwartek i w ciągu „oktawy” zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów – we środę o godz. 17.00 O przeprowadzenie tej próby i dopilnowanie dzieci w czasie procesji prosimy dziewczyny z kl. III Gim.
  6. We środę po Nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów.
  7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.
    Suma o godzinie 00, a po niej procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w górę Ostrowa. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i czynne włączenie się do procesji. Pomyśleć o wzięci obrazów (figurkę MB Fatimskiej i duży obraz – rodzice dzieci pierwszokomunijnych), chorągwie (członkowie OSP w strojach galowych)  dziewczynki z kwiatkami chłopcy z dzwoneczkami
    I ołtarz przy posesji u Pana Jana Dziedzica nr 58 – prosimy o przygotowanie Akcję Katolicką
    II ołtarz przy posesji Pana Jana Lepszy nr 10 – prosimy o pomoc parafian od nr 1 do 15
    III ołtarz przy figurce na rondzie  – prosimy o przygotowanie parafian mieszkających  w pobliżu rondaIV ołtarz przy posesji Pana Tomasza Storka nr 125 – prosimy do pomocy parafian sąsiadów.  Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
    Po południu msza św. o godz. 17.00
    W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  1. W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja po mszy św. o godz. 18.00
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele codziennie przed mszą św.
  3. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od godz. 9.00
  4. W sobotę nabożeństwo fatimskie po Mszy św.
  5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych:
    róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    róże mężczyzn po Sumie.
  6. W przyszłą niedzielę w dniu 3.06.2018 r w miejscowości Ostrów jest organizowany IV Gminny Dzień Dziecka. Impreza rozpoczyna się o godz. 15.00 na obiekcie Stadionu Sportowego w Ostrowie. Organizatorzy zapewniają wiele bezpłatnych atrakcji wymienionych na plakacie.
  7. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca. Koszt Pielgrzymki 130 złotych od osoby, (jeżeli z tego samego domu idzie druga osoba to płaci 70 złotych).
  8. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Jacek Siara Józefa i + Stanisławy Sebastianka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
    i Monika Maria Plęs
    c. Adama i Haliny Cukierda – panna – zamieszkała w Piwodzie parafia Piwoda. Zapowiedź II
    Wojciech Dawid Radochoński
    s. Romana i Mieczysławy Łysa – kawaler – zamieszkały w Walawie parafia Walawa
    i Ewelina Trelka
    c. Ryszarda i Józefy Sota – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Maciej Konrad Szymczycha
    s. Krzysztofa i Ewy Haliczka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    I Paulina Gertruda Winiarz c. Stanisława i Haliny Pieliszko – panna – zamieszkała w Jarosławiu parafia Trójcy Przenajświętszej. Zapowiedz II
    Mateusz Sota
    s. Zbigniewa i Haliny Trelka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Joanna Maria Skupień c. Janusza i Beaty Porczak – panna – zamieszkała w Rokietnicy parafia Rokietnica. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  1. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz; Trelka Józef; Sota Andrzej; Kasprzak Zbigniew.