Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                        20.05.2018 r.

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
 2. W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8.00 i 17.00.
 3. We wtorek o godz. 19.00 próba chóru.
 4. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie, spotkanie kandydatów na ministrantów. Kandydaci przychodzą z jednym z rodziców.
 5. W tym tygodniu, w czwartek, 24 maja, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.
 6. W piątek spotkanie grupy duszpastersko- liturgicznej.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w górę i z powrotem do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
 9. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj ) składka remontowa. W kopertach lub na konto po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Lista ofiarodawców z marca …
 10. W dniach 26 – 27 maja ( sobota – niedziela) z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gidle, nocleg w Częstochowie. W niedzielę jest planowany Leśniów. Koszt pielgrzymki 170 zł – proszę o wpłacanie w zakrystii .. Wyjazd o godz. 1.00 z piątku na sobotę z pod kościoła w Ostrowie.
 11. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
  – Oaza – Rekolekcje RAM  – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
 12. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Bernard Jarosław Stopa Andrzeja i Alicji Wywrot – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
  i Justyna Katarzyna Małogoska
  c. Arkadiusza i Renaty Laskowska – panna – zamieszkała w Przemyślu parafia Św. Brata Alberta. Zapowiedź II
  Jacek Siara
  s. Józefa i + Stanisławy Sebastianka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
  i Monika Maria Plęs
  c. Adama i Haliny Cukierda – panna – zamieszkała w Piwodzie parafia Piwoda. Zapowiedź I
  Wojciech Dawid Radochoński
  s. Romana i Mieczysławy Łysa – kawaler – zamieszkały w Walawie parafia Walawa
  i Ewelina Trelka
  c. Ryszarda i Józefy Sota – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
  Maciej Konrad Szymczycha
  s. Krzysztofa i Ewy Haliczka – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  I Paulina Gertruda Winiarz c. Stanisława i Haliny Pieliszko – panna – zamieszkała w Jarosławiu parafia Trójcy Przenajświętszej. Zapowiedz I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien poinformować Urząd Parafialny.
 13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Borys Zbigniew, Duda Jacek; Kosiński Jan; Broszko Witold; Urban Józef