Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                           13.05.2018 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia prezbiterów. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
 3. Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00
 4. W poniedziałek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
 5. We środę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa.
 6. We środę, spotkanie uczniów kl. VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania
 7. W czwartek zbiórka ministrantów i lektorów
 8. W piątek spotkanie grupy duszpastersko liturgicznej
 9. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 19.00.
 10. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca ( za tydzień ) składka remontowa. W kopertach lub na konto po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 11. W dniach 26 – 27 maja ( sobota – niedziela) z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gidle, nocleg w Częstochowie. W niedzielę jest planowany Leśniów. Koszt pielgrzymki 170 zł – proszę o wpłacanie w zakrystii ..
 12. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Jakub Piotr Łacina Romana i Aleksandry Groch – kawaler – zamieszkały w Wyszatycach parafia Wyszatyce
  i Izabela Magdalena Walczak c. + Czesława i Małgorzaty Lech – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
  Dawid Mateusz Sabat
  s. Piotra i Małgorzaty Hołowacz – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Natalia Agnieszka Gilarska  c. Adama i Ewy Wikiera – panna – zamieszkała w Rudołowicach parafia Rudołowice. Zapowiedź II.
  Bernard Jarosław Stopa
  s. Andrzeja i Alicji Wywrot – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza.
  i Justyna Katarzyna Małogoska
  c. Arkadiusza i Renaty Laskowska – panna – zamieszkała w Przemyślu parafia Św. Brata Alberta. Zapowiedź I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami winien poinformować Urząd Parafialny.
 13. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem:
  – Oaza – Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu zachęcam do wzięcia udziału. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca. Koszt Pielgrzymki 130 złotych od osoby, (jeżeli z tego samego domu idzie druga osoba to płaci 70 złotych).
 14. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Fik Józef, . Kuropatwa Zdzisław, Domszy Wiesław, Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek