V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                     29.04.2018 r.

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. W dniu dzisiejszym naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za ufundowanie nowej kadzielnicy, która już od miesiąca jest używana w naszej świątyni.
  4. Jutro po Mszy św. zbiórka lektorów i ministrantów
  5. Także jutro po Msz św. spotkanie uczniów kl. IV Szkoły Podstawowej
  6. We wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
  7. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  8. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii.
    Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św.: 8.00 i 11.00 – Suma
    Sumę odpustową będą celebrować księża rodacy. Zapraszamy wszystkich rodaków.
    Nie będzie Mszy św. popołudniowej – Nabożeństwo majowe po Sumie.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
  10. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek 10 maja
  11. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 9.00
  12. Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji dnia 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:
    w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw  Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;
    2. przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;
    3. odmówić pięć tajemnic różańcowych;
    4. przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. Niezbędnym warunkiem dobrego odprawienia nabożeństwa jest nastawienie, z jakim te praktyki wypełniamy, co Jezus podkreślił w objawieniu 15 lutego 1926 r.: To jest prawda, moja córko, ze wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy, i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski; Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością…
    W tym roku na Nabożeństwa Fatimskie zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca … w najbliższą sobotę Msza Święta i procesja Fatimska w dół do kapliczki przy torach. W trakcie drogi różaniec, przy kaplicy nabożeństwo majowe, później w procesji wracamy do kościoła.
  13. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe dziś po Prymarii i po Sumie.
  14. W dniach 26 – 27 maja ( sobota – niedziela) z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gidle, nocleg w Częstochowie. W niedzielę jest planowany Leśniów.
  15. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Waldemar Adam Wiątek Henryka i Doroty zd. Gerlach – kawaler – zamieszkały w Torkach parafia Torki
    i Renata Anna Zubrzycka c. Zbigniewa i Zbigniewy zd. Czternastek – panna – zamieszkała Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Borys Jan; Lepszy Jan; Gałęza Grzegorz; Grabski Krzysztof; Sawuła Zygmunt;