V Niedziela Wielkanocy

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                     29.04.2018 r.

 

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
 2. W dniu dzisiejszym naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za ufundowanie nowej kadzielnicy, która już od miesiąca jest używana w naszej świątyni.
 4. Jutro po Mszy św. zbiórka lektorów i ministrantów
 5. Także jutro po Msz św. spotkanie uczniów kl. IV Szkoły Podstawowej
 6. We wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 7. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 8. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii.
  Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św.: 8.00 i 11.00 – Suma
  Sumę odpustową będą celebrować księża rodacy. Zapraszamy wszystkich rodaków.
  Nie będzie Mszy św. popołudniowej – Nabożeństwo majowe po Sumie.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
 10. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek 10 maja
 11. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 9.00
 12. Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji dnia 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:
  w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw  Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;
  2. przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;
  3. odmówić pięć tajemnic różańcowych;
  4. przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. Niezbędnym warunkiem dobrego odprawienia nabożeństwa jest nastawienie, z jakim te praktyki wypełniamy, co Jezus podkreślił w objawieniu 15 lutego 1926 r.: To jest prawda, moja córko, ze wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy, i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski; Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością…
  W tym roku na Nabożeństwa Fatimskie zapraszamy w pierwsze soboty miesiąca … w najbliższą sobotę Msza Święta i procesja Fatimska w dół do kapliczki przy torach. W trakcie drogi różaniec, przy kaplicy nabożeństwo majowe, później w procesji wracamy do kościoła.
 13. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże kobiet po Prymarii.
  Róże mężczyzn po Sumie.
  Nabożeństwo majowe dziś po Prymarii i po Sumie.
 14. W dniach 26 – 27 maja ( sobota – niedziela) z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gidle, nocleg w Częstochowie. W niedzielę jest planowany Leśniów.
 15. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Waldemar Adam Wiątek Henryka i Doroty zd. Gerlach – kawaler – zamieszkały w Torkach parafia Torki
  i Renata Anna Zubrzycka c. Zbigniewa i Zbigniewy zd. Czternastek – panna – zamieszkała Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Borys Jan; Lepszy Jan; Gałęza Grzegorz; Grabski Krzysztof; Sawuła Zygmunt;