IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie –                               22.04.2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
  2. Dzisiaj po południu będziemy przeżywać dzień skupienia Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Jarosławskiego. O godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia, później adoracja w ciszy .. około 14.45 konferencja ks. Asystenta Diecezjalnego a o 16.00 Msza św.
  3. Jarosławskie Pola Nadziei – ogłoszenie o zbiórce …
  4. W poniedziałek, 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  5. W środę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
  6. W środę spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej.
  7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej dzień I Komunii świętej O godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej. Bardzo proszę, aby cztery pierwsze ławki zostawić dla rodziców dzieci komunijnych. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 16.00
  9. W najbliższą niedzielę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  10. W dniach 26 – 27 maja ( sobota – niedziela) z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gidle, nocleg w Częstochowie. W niedzielę jest planowany Leśniów.
  11. Msze święte w tygodniu o godz.18.00
  12. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Waldemar Adam Wiątek Henryka i Doroty zd. Gerlach – kawaler – zamieszkały w Torkach parafia Torki
    i Renata Anna Zubrzycka c. Zbigniewa i Zbigniewy zd. Czternastek – panna – zamieszkała Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali:  W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Mołoń Waldemar, Perczyk Andrzej, Gilarski Marian.