III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                         15.04.2018 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Skupmy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii.
  3. W środę zapraszamy uczniów kl. II Gimnazjum na spotkanie formacyjne
  4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko – lourgicznej
  6. W najbliższą niedzielę ( 22 kwiecień ) w naszej parafii będzie miał miejsce dzień skupienia Akcji Katolickiej Archiprezbiteratu Jarosławskiego. Rozpocznie się o godz. 14.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, później koronka … konferencja ks. Asystenta Diecezjalnego a o 16.00 Msza św.
  7. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
    ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Lista ofiarodawców z miesiąca lutego …
  10. W dniach 26 – 27 maja z inicjatywy Akcji Katolickiej jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu .. szczegóły za tydzień
  11. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Sebastianka Witold, Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław, Kędziera Maria, Joniec Grażyna, Kiełt Wiesław, Balicka Justyna, Storek Franciszek, Senio Wiesław, Senio Witold.