II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie                                                          8.04.2018 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Prosimy o przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie
  3. Dzisiaj po Prymarii spotkanie rodziców dzieci klasy III Sz. P
  4. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
  5. Dzisiaj odpust w Skołoszowie – suma o godz. 11.00
  6. Dzisiaj po południu Msza św. o godz. 16.00 i tak będzie przez okres letni.
  7. Jutro, w poniedziałek, przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  8. Jutro po mszy św. zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej do rozebrania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  9. Schola będzie miała spotkanie w środę przed mszą św.
  10. W czwartek o godz. 19.00 próba Zespołu Pieśni i Tańca – młodsze grupy.
  11. Młodzież, która posługiwała w wolontariacie w czasie Spotkania Młodych zapraszamy na spotkanie podsumowujące w środę po mszy św.
  12. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
    ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Można też w Banku na konto.
  14. Lista ofiarodawców z miesiąca stycznia …
  15. Msze święte w tygodniu o godz.18.00 z wyjątkiem czwartku. W czwartek msza św. o godz. 7.00
  16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: : Kasprzak Mieczysław, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Mroczka Maria, Lewandowska Danuta, Bernal Dariusz, Buczek Franciszek, Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk