Poniedziałek Wielkanocny

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie –       2.04.2018r.

 1. Rozpoczynamy tzw. Biały tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych…
 2. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Sumą.
 3. Msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. o 18.00
  W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00

W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.

 1. W pierwsza sobota miesiąca polecamy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi
 2. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże kobiet po Prymarii
  Róże mężczyzn po Sumie
 3. Także za tydzień po Prymarii spotkanie rodziców dzieci klasy III Sz. P.
 4. Od przyszłej niedzieli Msza św. po południu o godz. 16.00
  W przyszłą niedzielę odpust w Skołoszowie – Suma odpustowa o godzinie 10.30
 5. Podziękowania za Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej: Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim gospodarzom za przyjęcie młodych do swoich domów – dzięki temu młodzi nie musieli spać np. w szkole ..
  Pragnę wyrazić podziękowania grupie duszpastersko – liturgicznej na czele z ks. Jackiem za ogrom pracy związany z tzw kwatermistrzostwem
  Podziękowania kieruję do członków OSP Ostrów za wszelką pomoc związaną z rozlokowaniem młodzieży, zabezpieczeniem drogi i przewozem młodzieży do Radymna.
  Podziękowania należą się młodym wolontariuszom za pomoc w recepcji i rozlokowaniu młodych
  Podziękowania kieruję do wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej na czele z Panią Dyrektor za ogrom prac z wiązanych z przygotowaniem sal na spotkania w grupach, za czuwanie podczas spotkań no i potem posprzątanie szkoły.
  Podziękowania należą się służbom medycznym, które czuwały nad zdrowiem młodzieży.
  Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie posiłków dla Diakoni Muzycznej ( przy okazji posilili się też strażacy czuwający na drodze )
  Dziękuję kapeli Ostrowiacy i chórowi Adoremus z Jarosławia (zasileni naszymi wykonawcami)
  Pragnę wyrazić wdzięczność Panu Wójtowi Panom Radnym i wszystkim zaangażowanym przed w czasie i po Spotkaniu Młodych
 6. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Stopa Adam, Siara Janusz. Bednarz Kazimierz, Szymczycha Marian, Maciaszek Marek, Tymoczko Józef, Sebastianka Marek, Szymczycha Józef, Storek Jan, Baran Joanna, Małysz Bogdan.