Niedziela Męki Pańskiej

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                              25.03.2018 r.

 1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św.
 3. Poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 7.30
 4. We wtorek od godz. 17.00 zapraszamy Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką do przygotowania  kościoła na święta.
  Spotkanie dla Służby Liturgicznej w poniedziałek o godz. 18.30 – obowiązkowe.
  Spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej we wtorek o godz. 19.00
 1. W środę odwiedziny chorych po domach od godziny 9.00 . Spoza listy proszę zgłosić chorych w zakrystii.
 2. W środę Msza św. o godz. 18.00 a po Mszy św. plenerowa Droga Krzyżowa – prosimy członków OSP o zabezpieczenie trasy …
 3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego.
  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 18.00 Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
  Lista adoracji wywieszona jest na tablicy ogłoszeń.
  Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  W Wielki Czwartek po nabożeństwie spotkanie kandydatów do straży przy Bożym Grobie.
 1. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. W Wielki Piątek droga krzyżowa o godz. 17.30. Po Drodze krzyżowej rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
  W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej.
 1. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny porane
 2. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00.
  W Wielka Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 00 i 14.00
  Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W przyszłą niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 i Msza św.
  Następna Msza św. w dzień Zmartwychwstania o godz. 00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
 4. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 – nie ma mszy św. popołudniowej.
 5. Zachęcamy do zaangażowania w przeżycie najważniejszych dni w ciągu roku.
 6. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Łukasz Sebastianka
  Juliana i Marii zd. Blok – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Anna Płachetko c. Józefa i Marii zd. Florek – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia św. Wawrzyńca w Radymnie. Zapowiedź II.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Chamuła Stanisława, Kozioł Jan, Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław, Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław, Kosiński Paweł, Stopa Jan