V Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                  18.03.2018 r.

 

 1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
 2. Dzisiaj o 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 3. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00
 4. W poniedziałek, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. ( 18.00 ). Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
 5. W poniedziałek i wtorek zbiórka ministrantów i lektorów po mszy św. (obecność obowiązkowa ze względu na Spotkanie Młodych )
 6. We wtorek spowiedź parafialna przed świętami od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o 17.00
 7. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego..
 8. Wyjątkowo w czwartek o godzinie 16.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i msza św. (ze względu na Spotkanie Młodych i potrzeby przygotowania kościoła oraz chóru)
 9. W piątek msza św. rano o godz. 7.30
 10. W piątek rozpoczynamy Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej…
  Oto kilka informacji związanych z Waszą posługą:
  a) Przyjazd młodzieży w piątek 23 marca w godzinach 1200-1700.
  b) Uczestnicy spotkania przyjdą w tych godzinach do waszych domów, pomogą im w tym wolontariusze.
  c) Osoby, które do Was przybędą, znane są organizatorom spotkania z imienia i nazwiska. Posiadają identyfikator wydany przez nas potwierdzający ich tożsamość.
  d) Uczestnika obowiązuje podporządkowanie się regulaminowi spotkania według programu, który zamieszczamy na stronie internetowej parafii.
  e) Prosimy dopilnować, by po 2200 uczestnicy byli już na noclegach i zachowywali ciszę nocną.
  f) Warto zapisać sobie numer telefonu młodzieży, która u Was będzie nocować, i dać im swój numer, aby mieć z nimi kontakt, umawiając się na konkretną godzinę na posiłek.
  g) Na nabożeństwa wieczorne w piątek i sobotę zapraszamy młodzież naszej parafii, natomiast osoby dorosłe ze względu na dużą ilość uczestników prosimy o pozostanie w domu. Zapraszamy Was natomiast w sobotę na mszę św. o godz. 8.30 i w niedzielę do Radymna na godz. 11.00.
  h) Młodzież będzie mieć zorganizowany transport na wszystkie nabożeństwa do Radymna, dlatego prosimy aby ich nie podwozić samochodem.
  i) W tych dniach w miarę możliwości prosimy o korzystanie z objazdów.
  j) Wszyscy uczestnicy spotkania młodych po uroczystej mszy św. w niedzielę powrócą jeszcze do waszych domów na posiłek i po bagaż
  k) W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny do służb medycznych i porządkowych pod numerem 783 880 875. oraz ks. Wikariusza: 698 494 418
 11. W sobotę msza św. o godz. 8.30
 12. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Msze św. o godz. 9.30 i po Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale o godz. 16.00. Poświęcenie palm na mszy św. o godz. 9.30
 13. Są do nabycia są paschaliki i baranki w cenie 7 zł. Zarówno świeca, jak i baranek są symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.
 14. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. … Lista ofiarodawców ze stycznia będzie odczytana po świętach…
 15. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Konrad, Andrzej Szajnik Józefa i Grażyny – kawaler – zamieszkały w Ropczycach parafia Przemienienia Pańskiego
  i Ewa, Agnieszka Kędziera c. + Tadeusza i Marii – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
  Łukasz Sebastianka
  s. Juliana i Marii zd. Blok – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
  i Anna Płachetko c. Józefa i Marii zd. Florek – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia św. Wawrzyńca w Radymnie. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 1. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Stopa Andrzej, Suchy Jan, Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian. ( sobota godz. 10.00 )