IV Niedziela Wielkiego Post

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie u                          11.03.2018 r.

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem rekolekcyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
 3. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie, Ostrowie, Skołoszowie i Świętem… sprawa noclegów …
  W poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed spotkaniem młodych z okazji niedzieli palmowej. Na spotkanie zapraszam Radę duszpasterską, Prezesa Akcji Katolickiej, Pana Sołtysa, Radnych, Prezesa OSP w Ostrowie, Szefową Koła Gospodyń Wiejskich, Przedstawicieli grupy duszpastersko – liturgicznej, Panią Dyrektor Szkoły …
  Sprawa noclegów: Prosimy nie przyjmować przypadkowych uczestników spotkanie młodych … Wielu parafian zadeklarowało chęć przyjęcia młodzieży na nocleg podczas SMAP, jednak brakuje na jeszcze sporo noclegów. Chciałbym zauważyć, że przyjeżdżająca młodzież jest nastawiona na spanie na dywanie (warunki pielgrzymkowe) i z pewnością będzie wdzięczna za taki nocleg.
  Program spotkania jest na stoliku – mogą wziąć tylko Ci, którzy przyjmują młodzież na nocleg.
 1. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
 2. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 3. We wtorek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
 4. W czwartek zbiórka ministrantów …
 5. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału.
 6. W sobotę o 15.30 próba scholii
 7. Także w sobotę po mszy św. Spotkanie wolonariuszy
 8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
  ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 9. Proszę o wpłacanie na Prenumeratę Tygodnika Niedziela na II kwartał po 65 zł
 10. Ogłoszenie w sprawie psów …
 11. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Karol Marcin Prawecki Andrzeja i Barbary zd. Domańska – kawaler – zamieszkały w Boratynie parafia Boratyn
  i Wioleta Karolina Stopa c. Andrzeja i Alicji zd. Wywrot – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II.
  Konrad, Andrzej Szajnik s. Józefa i Grażyny zd. Potocka – kawaler – zamieszkały w Ropczycach parafia Przemienienia Pańskiego
  i Ewa, Agnieszka Kędziera c. + Tadeusza i Marii zd. Kasprzak – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 1. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Homa Marian, Gwóźdź Damian, Witka Michał, Szymczycha Wiesław, Wojciechowski Mieczysław, Czyż Stanisław, Czerwiński Stanisław, Wiszyński Mieczysław
  Ponadto: Stopa Andrzej, Suchy Jan, Grabski Janusz, Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian, Chamuła Stanisława, Kozioł Jan, Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław, Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław – do sprzątania na zewnątrz