III Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                           4.03.2018 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca… zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
 3. Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Kazimierza Wareckiego …
 4. We wtorek spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej – rozpoczynamy Mszą św.
 5. W czwartek zbiórka ministrantów.
 6. W czwartek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 7. W sobotę o 15.30 próba scholii
 8. W sobotę początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
 9. Drodzy rodzice – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie serdecznie zaprasza Rodziców do zapisywania dzieci do Oddziału Przedszkolnego oraz do klasy pierwszej naszej szkoły.
      Karty  do  odebrania  można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony: www.zsostrow.edupage.org

Termin składania wypełnionych kart od poniedziałku do 28.03.2018 r.

 1. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Karol Marcin Prawecki Andrzeja i Barbary zd. Domańska – kawaler – zamieszkały w Boratynie parafia Boratyn
  i Wioleta Karolina Stopa c. Andrzeja i Alicji zd. Wywrot – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 2. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Chamuła Paweł, Kotyla Weronika, Gwóźdź Andrzej, Siara Józef, Czyż Piotr