III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                           4.03.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca… zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach
  2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
  3. Jutro o 14.00 pogrzeb śp. Kazimierza Wareckiego …
  4. We wtorek spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej – rozpoczynamy Mszą św.
  5. W czwartek zbiórka ministrantów.
  6. W czwartek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  7. W sobotę o 15.30 próba scholii
  8. W sobotę początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
  9. Drodzy rodzice – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie serdecznie zaprasza Rodziców do zapisywania dzieci do Oddziału Przedszkolnego oraz do klasy pierwszej naszej szkoły.
        Karty  do  odebrania  można odebrać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony: www.zsostrow.edupage.org

Termin składania wypełnionych kart od poniedziałku do 28.03.2018 r.

1. Zapowiedzi Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Karol Marcin Prawecki Andrzeja i Barbary zd. Domańska – kawaler – zamieszkały w Boratynie parafia Boratyn
    i Wioleta Karolina Stopa c. Andrzeja i Alicji zd. Wywrot – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  2. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Chamuła Paweł, Kotyla Weronika, Gwóźdź Andrzej, Siara Józef, Czyż Piotr