II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                 25.02.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.
  2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. W środę spotkanie uczniów kl. II gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek przyjdźmy do świątyni aby modlić się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej.
    W czwartek spotkanie ministrantów – rozpoczynamy mszą św.
    W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.
    Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. codziennie przed mszą św.
    W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
    W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami.
  6. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału.
  7. Młodzież z naszej parafii, która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ostrowie lub chcące posługiwać jako wolontariusze zapraszamy w sobotę na spotkanie po Mszy św.
  8. Przyszła niedziela, jest pierwszą niedzielą miesiąca… zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach
  9. Sprawa noclegów podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej: wszystkich niezdecydowanych prosimy aby ostatecznie w tym tygodniu zdeklarowali się ostatecznie czy chcą przyjąć młodzież na nocleg …
  10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Hołowacz Bogusława, Wiech Józef, Blok Zbigniew, Ciubra Jan, Chamuła Jan