II Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                 25.02.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
 3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 4. W środę spotkanie uczniów kl. II gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek przyjdźmy do świątyni aby modlić się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  W czwartek spotkanie ministrantów – rozpoczynamy mszą św.
  W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.
  Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. codziennie przed mszą św.
  W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
  W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami.
 6. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału.
 7. Młodzież z naszej parafii, która chce wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Ostrowie lub chcące posługiwać jako wolontariusze zapraszamy w sobotę na spotkanie po Mszy św.
 8. Przyszła niedziela, jest pierwszą niedzielą miesiąca… zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach
 9. Sprawa noclegów podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej: wszystkich niezdecydowanych prosimy aby ostatecznie w tym tygodniu zdeklarowali się ostatecznie czy chcą przyjąć młodzież na nocleg …
 10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Hołowacz Bogusława, Wiech Józef, Blok Zbigniew, Ciubra Jan, Chamuła Jan