I Niedziela Wielkiego Postu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                              18.02.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Dziś o godzinie 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
 3. We wtorek spotkanie dla młodzieży RAM – rozpoczynamy mszą św.
 4. W środę spotkanie uczniów kl. III Gimnazjum – rozpoczynamy Mszą św.
 5. W tym tygodniu, w czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
 6. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie, Ostrowie, Skołoszowie i Świętem… sprawa noclegów …
 7. W czwartek odbędzie się spotkanie organizacyjne przed spotkaniem młodych z okazji niedzieli palmowej. Na spotkanie zapraszam Radę duszpasterską, Prezesa Akcji Katolickiej, Pana Sołtysa, Radnych, Komendanta OSP w Ostrowie, Panią Dyrektor Szkoły …
 8. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie duszpastersko – liturgiczna dla dorosłych
 9. W sobotę o 15.30 próba scholii ..
 10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw składka remontowa na dach. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu
 11. Lista ofiarodawców z grudnia …
 12. Kilka zdań podsumowani za 2017 r.:
  Na koniec 2016 roku było 80 365
  W 2017 parafianie złożyli: 112 680
  Wydano: na ogrzewanie kościoła 8 300
  do organów musieliśmy zakupić wentylator ( bo się rozleciał ) 7100
  na koniec 2017 roku jest 177 645
 13. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 14. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Aneta, : Trelka Augustyn, Trelka Wiesław, Poliszak Edward, Kubaka Henryk