VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                              11.02.2018 r.

1. Przeżywamy szóstą niedzielę w ciągu roku. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.
    Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  3. W Środę Popielcową składka na hospicjum fundacji „Wzrastanie” w Jarosławiu.
  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” .
  6. W środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne:

OSTRÓW – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE               14.02 – 16.02.2018

ŚRODA 8.30    – Sakrament pojednania dla starszych i chorych

9.00 – Msza święta dla starszych i chorych
(z posypaniem głów popiołem)

17.00 – Msza święta z nauką ogólną
(z posypaniem głów popiołem)

CZWARTEK               8.00 – Msza święta z nauką ogólną

9.30 – dzieci – od kl. 0 do kl. 4

10.15 – msza św. dla wszystkich
( od kl. 0 do kl. III Gim )

11.00 – od kl. 5 do kl. III Gim

17.00 –  Msza święta z nauką ogólną

PIĄTEK                        8.00 – Msza święta z nauką ogólną

9.30 – dzieci – od kl. 0 do kl. 4

10.15 – msza św. dla wszystkich
( od kl. 0 do kl. III Gim )

11.00 – od kl. 5 do kl. III Gim
                                               17.00 –  Droga krzyżowa
i Msza święta z nauką ogólną

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00
  2. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 15.00.
  3. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.
  4. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę
    ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  5. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Daniel, Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan, Czech Kazimierz.