V Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                               4.02.2018 r.

 

 1. Dzisiaj piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii i jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
  Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
  Róże mężczyzn po Sumie.
 2. Jutro z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy będzie błogosławieństwo soli w ludowych przysłowiach:
  Gdzie święta Agata,                   czy też: Sól świętej Agaty,
  Bezpieczna tam chata.                           Strzeże od ognia chaty.
 3. W czwartek po mszy św. zbiórka ministrantów – oczywiście rozpoczynamy mszą św.
 4. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej
 5. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewno – liturgiczne dla dorosły – zapraszamy wszystkich którzy pragną uświetniać liturię w kościele.
 6. W niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej.
 7. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni w najbliższą niedzielę.
 8. Ogłoszenie OSP Ostrów Dzisiaj o 17.00 zebranie sprawozdawcze OSP w Ostrowie ..
 9. SMAP w Ostrowie: Jak wiemy w dniach od 23 – 25 marzec odbędzie się u nas spotkanie młodzieży z naszej diecezji .. W czasie wizyty duszpasterskiej robiliśmy rozeznanie wśród mieszkańców w sprawie noclegów. Niestety jeszcze brakuje sporej ilości noclegów. Prosimy szczególnie tych niezdecydowanych aby jak najszybciej podjęli decyzję. Szkoła nie może być brana pod uwagę z tego względu, że będą się tam odbywać spotkania w ciągu dnia
 10. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Kwaśny Krzysztof, Trelka Tomasz, Kotyla Kazimierz, Bobyk Marek, Trelka Janusz.