IV Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                           28.01.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie 8 lutego
 5. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00
 6. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  Dzieci kl. III na Mszy o godz. 17 tej otrzymają książeczki i oczywiście przyjdą do kościoła ze świecami.
 7. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
 8. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 17.00
 9. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej, Akcję Katolicką oraz chętnych do rozbierania choinek i szopki.
 10. W sobotę po Mszy Świętej – błogosławieństwo owoców z okazji wspomnienia św. Błażeja.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
  Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
  Róże mężczyzn po Sumie.
 12. Ogłoszenie OSP Ostrów …
 13. Podziękowania za kolędę …
 14. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Stanisław, Lechociński Piotr, Koralewicz Beata, Czyż Zbigniew, Myszka Józefa,