Uroczystość Narodzenia Pańskiego

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie:            25.12.2017 r.

 

 1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.
 2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
 3. Dzisiaj Msze Święte o godz. 00 i 11.00.
 4. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte o godz. 8/00 i 11.00. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 5. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
  W środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
  W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  W niedzielę, 31 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok kalendarzowy 2017. Z pewnością mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 16.00.
 2. W czwartek w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Rozpoczniemy od „Czwórki”. Następnie piątek i sobota.  Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Szczególnie będzie omawiana sprawa SMAP …
  Plan wizyty:
  czwartek: o godz. 9.00, – od „Czwórki” do numeru ok. 230
  piątek: o godz. 9.00, – od numeru ok. 230 do numeru ok. 170.
  sobota: o godz. 9.00, – od numeru 1 do numeru 70.
  Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
 3. Msze święte w środę o godz. 17.00 a w czwartek, piątek i sobotę o 7.00
 4. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.
 5. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Duda Andrzej, Blok Mieczysław, Jaromi Krzysztof, Hołowacz Jolanta, Storek Wojciech.