Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie;                31.11.2017  r.

 1. Dzisiejsza niedziela to święto rodziny..
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2018, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętej jak w każdą niedziele.
 3. We wtorek ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.
  wtorek – od godz. 15.00 – od krzyżówki na Łowce do nr 90
  środa – od godz. 15.00 – od nr. 91 do 120 (początek od końca pastwiska)
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
 5. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej, rozpoczynamy Mszą św.
 6. W piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.oo
 7. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte ja w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
 8. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
  Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
  Róże mężczyzn po Sumie
 10. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie kleryka z WSD z Przemyśla – Po Nabożeństwie spotkanie z członkami Dzieła Pomocy Powołaniom.
 11. Zapaszmy wszystkich chętnych na czuwanie przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę ( 7.01 ) na godz. 17.00 do kościoła parafialnego.
 12. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków grup z naszej parafii na takie spotkanie, które odbędzie się dni 14 stycznia, o godz. 17.00. Koszt 20 zł – można zapłacić w zakrystii
 13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Koralewicz Krzysztof: Domszy Eugeniusz, Sebastianka Franciszek, Storek Krzysztof. Słaby Kazimierz,