IV Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                 24.12.2017 r.

 

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana.
 2. Dzisiaj dzień imienin ks. Abp Adama Szala, Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 3. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00
 1. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
 2. W poniedziałek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz.00 i 11.00
 3. W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 4. We wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą o godz.00 i 11.00
 5. We wtorek, 26 grudnia, składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, UPJP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów
 6. Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
 7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali:
  Ubieranie choinek: