III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                       17.12.2017  r.

1. Od wczoraj trwa nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
  2. Dzisiaj 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?
  3. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
  4. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej RAM.
  5. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii w czwartek od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą o 17.00
  6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
  7. W piątek do ubierania choinek i szopki zapraszamy Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i młodzież z RAM od godz. 17.00
  8. W piątek o 18.00 spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
  9. W sobotę ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6.30
  10. W sobotę o 15.30 próba scholi
  11. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia – do południa msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
    Wieczorem od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00
  12. O północy z niedzieli na poniedziałek zapraszamy na pasterkę. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  13. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.Opłatki  na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem.Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  1. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. dzisiaj ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  2. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary lista ofiarodawców z października:
  3. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Daniel Morawski Stanisława i Marii Rygowska  – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Estera Barbara Wolańska
     c. Stanisława i Grażyny Kapłon – panna – zam. Ostrów par. tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  4. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Maciaszek Łucja, Blok Kazimierz, Trąd Artur, Blok Marek, Duda Henryka