II Niedziela Adwentu

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                           10.12.2017  r.

 

 1. Druga niedziela Adwentu – 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dzisiaj o 13.30 pogrzeb śp. Danuty Pazyniak
 4. W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych będą rozprowadzane kalendarze Klubu Sportowego Łęk Ostrów. Zachęcam do nabycia tych kalendarzy.  Chodzi tutaj oczywiście o wsparcie działalności Klubu Sportowego.
 5. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
 6. We wtorek o 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej RAM.
 7. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.
 8. W piątek o 18.00 spotkanie grupy duszpastersko-liturgicznej.
 9. Od soboty, 16 grudnia, nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
 10. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii pod  chórem. Świece Caritas na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
 11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli za tydzień ) jest tzw składka remontowa ( w grudniu na ogrzewanie kościoła ). W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 12. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
  Daniel Morawski Stanisława i Marii Rygowska  – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
  i Estera Barbara Wolańska
   c. Stanisława i Grażyny Kapłon – panna – zam. Ostrów par. tutejsza. Zapowiedź I
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
 13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Lizoń Mieczysław, Leśniowski Tadeusz, Słysz Tadeusz, Gil Marian, Blok Marian,