Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie:  26.11.2017 r.

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiaj odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana!
  2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.
  4. W poniedziałek spotkanie formacyjne uczniów kl. II Gimnazjum i kl. VII Szk. Pod.
  5. We wtorek spotkanie formacyjne młodzieży RAM.
  6. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  8. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.00 a wcześniej spowiedź od 16.30 W piątek odwiedziny chorych po domach od godz. 9.00
  9. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko – liturgicznej.
  10. W sobotę o 15.30 próba scholii.
  1. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Mszą św. o godz. 17.00
  2. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu. Msze święte tak jak w każdą niedzielę 8.00;
    00 i 16.00
  3. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  5. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław, Majkut Halina