I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                           3.12.2017 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym ”.
  2. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele zapraszamy codziennie o godz. 30; będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  4. W poniedziałek spotkanie uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej o godz. 17.00
  5. We wtorek spotkanie formacyjne dla młodzieży z RAM o godz. 18.00
  6. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca.
  7. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 6.30
  8. W czwartek Spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczniemy spotkanie o 18.00, na
  9. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30 i 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca.
  10. Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jak kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  11. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  12. W piątek o 18.00 spotkanie formacyjne grupy Duszpastersko – Liturgicznej.
  13. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
  14. W zakrystii pod chórem są do nabycia opłatki na stół wigilijny.
  15. Zachęcamy do nabywania świece na stół wigilijny. Kupując świecę, fundujemy obiad dla biednych dzieci. ( 7 zł ).
  16. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2018 r. po 65.00
  17. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian : Roman Józef, Buczkowski Leszek, Lizoń Kazimierz, Lizoń Augustyn, Roman Mieczysław