XXXIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                     19.11.2017 r.

 

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
 2. Msza św. w tygodniu o godz. 17.00. Po Mszy św. modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W poniedziałek spotkanie formacyjne uczniów kl. III Gimnazjum
 4. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli.
 5. We wtorek spotkanie formacyjne młodzieży RAM
 6. W środę przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
 7. W czwartek zbiórka ministrantów.
 8. W piątek spotkanie formacyjne grupy duszpastersko-liturgicznej.
 9. W sobotę – 25 listopada odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Katedry.
 10. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 11. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej
 12. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać odnowienia aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 13. Podziękowania za adorację …
 14. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa – na dach kościoła. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę lub na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. … Lista ofiarodawców z miesiąca września …
 15. Sprzątanie kościoła: … W tym tygodniu prosimy parafian; Pańczyszyn Józef, Ośmak Zbigniew, Blok Józef, Gałęza Andrzej, Ośmak Józef.
 16. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.