XXVIII Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                                   15.10.2017 r.

 1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku – nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.
 2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Gim..
 3. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach naszej ojczyzny.
 4. We wtorek spotkanie uczniów klasy II Gim. i VII Szk. Pod
 5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. W czwartek spotkanie ministrantów.
 7. W piątek spotkanie grupy duszpastersko – liturgicznej.
 8. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom im Jana Wojciecha Balickiego do Przemyśla. Początek o 9.30 w Archikatedrze później ciąg dalszy w Seminarium.
 9. W sobotę o 15.30 próba scholii.
 10. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
 11. Są do nabycia kalendarze misyjne. Zakupując kalendarz wspieramy Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Cena minimalna 5 zł.
 12. Zgodnie z ustaleniami z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto parafialne. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
 13. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Storek Marian, Kosiński Henryk, Blok Maciej, Mazur Janusz, Kud Ryszard.