XXVI Niedziela Zwykła

with Brak komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie                              1.10.2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.00
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic różańcowych.
  Róże Kobiet rano po Mszy św. o godz. 8.00.
  Róże Mężczyzn po na Sumie.
  Różaniec po Prymarii i po Sumie.
  Na Sumie dzieci kl. III Szk. Pod. otrzymają różaniec.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek jako Pomoc Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i szczegóły są na naszej stronie diecezjalnej.
 4. Dzisiaj w Radymnie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.
 5. Jutro w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
 6. We wtorek przy kościele 0 godz. 14.00 badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy i inne – szczegóły na ulotkach…
 7. We wtorek na Mszę świętą zapraszam uczniów klasy VI Szk. Pod. Rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.
 9. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą świętą.
 10. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.
 11. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
 12. W dniu 7 października br. odbędzie się inicjatywa ogólnopolska „Różaniec do Granic”. Nasz dekanat jest zaproszony do parafii Korczowa. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 11:00 a następnie modlitwa różańcowa na wyznaczonych szlakach przy granicy. Zachęcamy do wzięcia udziału …
 13. W sobotę o 15.30 zapraszamy dzieci na scholę
 14. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
 15. W sobotę po mszy św. i nabożeństwie spotkanie dla młodzieży
 16. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją! Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 17. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Lotycz Bogusława, Storek Tomasz, Szczepanik Piotr, Kosińska Stanisława, Siara Franciszek
 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.