XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                24.09. 2017 r.

1. W miniony poniedziałek w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość odpustową Św. Stanisława Kostki. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: Panu kościelnemu, organiście, ministrantom, sprzątającym i dekorującym kościół, niosącym chorągwie i feretrony, wszystkim biorącym udział w uroczystości i przygotowaniu do niej ( adoracje ) za wszystkie dary i ofiary niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
  2. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku,
  3. Po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej.
  4. Dzisiaj 0 12,15 zebranie wiejskie w Domu Kultury – zaprasza Pan Sołtys
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego oraz spotkanie uczniów kl. II Gim i VII Szk. Pod.
  6. We środę po Mszy św. spotkanie ministrantów.
  7. W piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
    Po mszy św. spotkanie grupy duszpastersko liturgicznej
  8. W sobotę po mszy św. spotkanie dla młodzieży i dla scholii.
  9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.00
  10. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Mszy św. o 8.00.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  11. Zapowiedzi: Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
    Grzegorz Skrabiński Stanisława i Stanisławy  – kawaler – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    i Paulina Barbara Storek
    c. Wiesława i Marii – panna – zam. w Ostrowie par. tutejsza
    . Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  12. Parafia w Skołoszowie organizuje w dniach 12-15 października 2017 r.(czwartek – niedziela tj. 4 dni) autokarową pielgrzymkę na trasie Skołoszów – Trójmiasto (Gdańsk – Gdynia – Sopot) – Malbork –Toruń – Włocławek – Licheń. Koszt: 580 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy z wpłatą zaliczki do końca września.
  13. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary –  lista  ofiarodawców z lipca.
  14. Sprzątanie kościoła:  W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Droński Mieczysław, Droński Stanisław, Sawa Helena,  Grabski Mieczysław, Storek Wiesław